Otsingu valikud
Avaleht Meedia Suunaviidad Uuringud & väljaanded Statistika Rahapoliitika Euro Maksed & turud Töövõimalused
Soovitused
Sorteeri

2-eurosed mälestusmündid – 2016

Müntide kirjeldused pärinevad Euroopa Liidu Teatajast ning neid ei ole ühtlustatud sellel veebilehel avaldatud varasemate aastate müntide kirjeldustega.

Kreeka

Motiiv: 150 aastat Arkadi kloostri süütamisest

Kirjeldus: mündil on kujutatud Arkadi kloostrit. Selle keskele on kreeka keeles kirjutatud sõnad „ARKADI KLOOSTER” ja piki vasakpoolset siseserva „KREEKA VABARIIK”. Üles paremale on märgitud käibelelaskmise aasta 2016 ja keskel paiknevate sõnade all on palmett (Kreeka rahapaja tunnus). Allosas paremal on kunstniku George Stamatopoulose monogramm. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: maksimaalselt 750 000 münti

Emissiooni aeg: detsember 2016.

Kreeka

Motiiv: Dimitri Mitropoulose 120. sünniaastapäev

Kirjeldus: muusikanootide taustal on kujutatud Dimitri Mitropoulose portree. Vasakule siseservale on kreeka keeles kirjutatud:„120 AASTAT DIMITRI MITROPOULOSE SÜNNIST” ja „KREEKA VABARIIK”. Üleval vasakul on käibelelaskmise aasta 2016 ja palmett (Kreeka rahapaja tunnus). Allosas paremal on kunstniku George Stamatopoulose monogramm. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: maksimaalselt 750 000 münti

Emissiooni aeg: detsember 2016.

Andorra

Motiiv: 25 aasta möödumine Andorra riigiraadio ja -televisiooni sünnist

Kirjeldus: mündil on kujutatud mikrofon ja antenn, mida ümbritsevad kaarjad jooned ja kiri „25è ANIVERSARI DE RÀDIO I TELEVISIÓ D’ANDORRA”, käibelelaskmise aasta 2016 ja käibelelaskva riigi nimi „ANDORRA”. Mündiga mälestatakse 25 aasta möödumist Androrra avaliku meedia sünnist ehk sellest, kui algasid Andorra avalik-õigusliku raadio ja televisiooni ülekanded. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 85 000 münti

Emissiooni aeg: detsember 2016.

Andorra

Motiiv: 150 aasta möödumine 1866. aasta uuest reformist

Kirjeldus: mündil on kujutatud Andorra Parlamendi tööhoone „Casa de la Vall” peasaal. Selle kohal on kiri „150 ANYS DE LA NOVA REFORMA DE 1866”, käibelelaskmise aasta 2016 ja käibelelaskva riigi nimi „ANDORRA”. Mündiga mälestatakse 150 aasta möödumist „uue reformi” dekreedist, mis oli üks kõige olulisemaid edusamme Andorra ja selle parlamendi ajaloos ning pani aluse Andorra Vürstiriigi sotsiaalsele ja poliitilisele ümberkujundamisele. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 85 000 münti

Emissiooni aeg: detsember 2016.

Malta

Motiiv: organisatsiooni Malta Community Chest Fund roll ühiskonnas

Kirjeldus: münt on pühendatud organisatsiooni Malta Community Chest Fund rollile ühiskonnas keskkooliõpilaste programmi „From Children in Solidarity” kaudu. Selles programmis määratakse kindlaks laste sotsiaalne roll viies eri valdkonnas, millest esimene on „Solidarity through Love” (solidaarsus armastuse kaudu). Selle kujundas keskkooliõpilane Sarah Cilia, kes väljendab seda teemat kahe käega moodustatud südame kujutisena, mille sees on kujutatud Malta lipp. Kujutise all on kirjutatud „MALTA 2016”. Mõlemal randmel on kujutatud kaht stiliseeritud inimkeha. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 380 000 münti

Emissiooni aeg: november 2016.

Läti

Motiiv: Vidzeme

Kirjeldus: mündil on kujutatud Läti ajaloolise piirkonna Vidzeme (Liivimaa) vappi. Kujutise kohale on graveeritud käibelelaskva riigi nimi „LATVIJA” ja selle alla kiri „VIDZEME”. Paremal on käibelelaskmise aasta 2016. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 030 000 münti

Emissiooni aeg: november 2016.

Prantsusmaa

Motiiv: François Mitterrand

Kirjeldus: mündil on kujutatud mõttesse vajunud François Mitterrand’i poolprofiili. Selle kõrval on tema embleem, milleks on ühisest tüvest võrsuvad tamme- ja õlipuuoksad. Kujutise kohale on graveeritud tema sünniaasta ja aastaarv, mil sellest möödub sajand (1916 ja 2016) ning tema nimi. Alumises servas on käibelelaskva riigi tähis RF. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 10 miljonit münti

Emissiooni aeg: oktoober 2016.

Vatikan

Motiiv: halastuse juubeliaasta

Kirjeldus: liikmesriiki tähistaval küljel on kujutatud Tours’i Püha Martinit, kes annab osa oma mantlist kerjusele. Kujutist ümbritsevad poolkaares kirijad „GIUBILEO DELLA MISERICORDIA” (vasakul) ja „CITTÀ DEL VATICANO” (paremal). Paremal küljel on märgitud käibelelaskmise aasta 2016, rahapaja tunnus R ning kunstniku nimi M. CRISCIOTTI. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 105 000 münti

Emissiooni aeg: oktoober 2016.

Soome

Motiiv: filosoof Georg Henrik von Wrighti 100. sünniaastapäev

Kirjeldus: mündi keskosas on antiikne dooria sammas ja vasakul pool tammeoks. Vasakult paremale jookseb poolkaares kiri „GEORG HENRIK VON WRIGHT” ja paremal ülal on käibelelaskmise aasta 2016. Vasakul ülal paikneb käibelelaskva riigi tähis FI ja rahapaja tunnus. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 miljon münti

Emissiooni aeg: oktoober 2016.

San Marino

Motiiv: William Shakespeare’i 400. surma-aastapäev

Kirjeldus: mündil on kujutatud poeedi portree. Paremal on poolkaares aastaarvud 1616–2016 ja käibelelaskva riigi nimi San Marino, all paremal kunstniku initsiaalid MB. Vasakul on poolkaares kiri „William Shakespeare”, all vasakul rahapaja tunnus R. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 85 000 münti

Emissiooni aeg: september 2016.

Malta

Motiiv: Ġgantija templid

Kirjeldus: mündil on kujutatud Gozo saare Ġgantija templeid – nooremast kiviajast pärit megaliitilist templikompleksi. Tegemist on ühega maailma vanimatest eraldiseisvatest ja ühtlasi religioossetest rajatistest. Ġgantija on ehitatud umbes 36. sajandil e.m.a, olles vanem kui Stonehenge'i megaliitrajatis ja Egiptuse püramiidid. Mündi ülaosas paremal on kiri „ĠGANTIJA TEMPLES” ja selle all aastaarvud „3600–3200 BC”. Vasakul all on käibele laskva riigi nimi „MALTA”, selle all käibelelaskmise aasta 2016 ning viimase kõrval omakorda rahapaja juhataja tunnus ja rahapaja tunnus. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 350 000 münti

Emissiooni aeg: juuli 2016.

Portugal

Motiiv: 50 aastat esimese Tejo jõe kaldaid ühendava silla ehitamisest

Kirjeldus: mündil on kujutatud sild. Paremal ülal on kiri „PORTUGAL”. All paremal on üksteise all kirjad „PONTE” ja „25 DE ABRIL” ning aastaarvud 1966 ja 2016. All vasakul on rahapaja tunnus INCM ja all keskel kujundaja nimi JOSÉ AURÉLIO. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 500 000 münti

Emissiooni aeg: juuli 2016.

Leedu

Motiiv: Baltimaade kultuur

Kirjeldus: mündil on kujutatud merevaigust ketast, üht Baltimaade kultuuri iseloomulikumatest sümbolitest. Ketast ehib väikestest süvenditest moodustuv ristikujuline ornament, mis sümboliseerib maailma telge. Ülaservas on käibelelaskva riigi nimi „LIETUVA”, mille ühel pool on rahapaja tunnus ja teisel pool käibelelaskmise aasta 2016. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 miljon münti

Emissiooni aeg: mai 2016.

Vatikani Linnriik

Motiiv: Vatikani kaardiväe 200. aastapäev

Kirjeldus: liikmesriiki tähistaval küljel kujutatakse Vatikani kaardiväelast Püha Peetruse basiilika kupli taustal. Mündi ülaosas on poolkaares kiri „CORPO DELLA GENDARMERIA 1816-2016”. Mündi alaosas on poolkaares käibelelaskva riigi nimi „CITTÀ DEL VATICANO”. Rahapaja tunnus R asub kujutisest vasakul ning sellest paremal on kunstniku nimi D. Longo. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 105 000 münti

Emissiooni aeg: juuni 2016.

Läti

Motiiv: Läti põllumajandustööstus

Kirjeldus: mündil on kujutatud Läti pruun lehm, mis on nii folklooris kui ka igapäevaelus üks Läti piimakarjakasvatuse sümboleid. Kujutise all vasakul on käibelelaskmise aasta 2016 ja sisemise ringi allservas käibelelaskva riigi nimi „LATVIJA”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 010 000 münti

Emissiooni aeg: juuni 2016.

Monaco

Motiiv: Charles III poolt Monte Carlo asutamise 150. aastapäev

Kirjeldus: mündil on kujutatud Monte Carlo taustal prints Charles III. Mündi ülaosas on rahapaja tunnuse ja rahapaja juhataja tunnuse vahel käibelelaskva riigi nimi „MONACO”. Allosas on poolkaares vasakult paremale kiri „1866 CHARLES III FONDE MONTE CARLO 2016”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 15 000 münti

Emissiooni aeg: juuni 2016.

Sloveenia

Motiiv: Sloveenia Vabariigi iseseisvuse 25. aastapäev

Kirjeldus: siseringi vasakpoolset serva läbib ülevalt alla diagonaalne joon. Joonest paremal mündi ülaosas on kiri „25 LET” ning selle all kiri „REPUBLIKA SLOVENIJA”. Nende kirjete all on Sloveenia luuletaja Prešereni originaalkäekirjas kirjutatud rida Sloveenia hümnist Zdravljica: „dočákat' dan”. Siseringi allosas on aastaarv 2016. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 miljon münti

Emissiooni aeg: juuni 2016.

Belgia

Motiiv: rahvusvaheline kadunud laste päev

Kirjeldus: mündi keskel on kujutatud lapse nägu. Selle ümber on graveeritud sõnad „MISSING-DISPARU-VERMIST”, „WWW.CHILDFOCUS.BE”, käibelelaskva riigi tunnus kolmes keeles („BELGIQUE-BELGIE-BELGIEN”) ja käibelelaskmise aasta 2016. Näost vasakul paikneb Brüsseli rahapaja tunnus, milleks on peaingel Miikaeli kiivriga pea, ja paremal rahapaja juhataja tunnus. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 020 000 münti

Emissiooni aeg: mai 2016.

Soome

Motiiv: Soome kirjanik ja luuletaja Eino Leino

Kirjeldus: mündi keskel on leek ja paremale kaldus roop. Paremal on poolkaares kiri „EINO LEINO” ja käibelelaskmise aasta 2016. All vasakul paikneb käibelelaskva riigi tähis FI ja rahapaja tunnus. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 miljon münti

Emissiooni aeg: aprill 2016.

San Marino

Motiiv: Donatello 550. surma-aastapäev

Kirjeldus: mündi esiplaanil vasakul on Taaveti portree, mis on osa Donatello poolt loodud pronksskulptuurist. Üleval keskel on rahapaja tunnus R, paremal käibelelaskva riigi nimi San Marino, all paremas nurgas kiri „Donatello”, aastaarvud 1466–2016 ja keskel kunstniku initsiaalid MB. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 85 000 münti

Emissiooni aeg: aprill 2016.

Portugal

Motiiv: Portugali sportlaste osalemine 2016. aasta Rio olümpiamängudel

Kirjeldus: kujundus põhineb Joanna Vasconcelose signatuuriga kunstiteosel „Viana süda”, mis on inspireeritud Portugali põhjaosa (Viana do Castelo linna ümbruse) traditsioonilistest ehetest. See sümboliseerib Portugali rahva toetust oma sportlastele olümpiamängude ajal. Vasakul ja paremal serval on poolkaares kirjad „JOANA VASCONCELOS” ja „EQUIPA OLÍMPICA DE PORTUGAL 2016”. Mündi allääres on rahapaja tunnus INCM. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 650 000 münti

Emissiooni aeg: märts 2016.

Itaalia

Motiiv: Donatello 550. surma-aastapäev

Kirjeldus: mündil on Donatello Taaveti pea (Firenzes Bargello riiklikus muuseumis säilitatava pronkskuju detail). Vasakul on Itaalia Vabariigi tähis RI, logo all kahel real aastaarvud 1466 ja 2016. Paremal paiknevad kujunduse autori Claudia Momoni initsiaalid C.M. ning mündi allservas on kiri „DONATELLO”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1,5 miljonit münti

Emissiooni aeg: märts 2016.

Itaalia

Motiiv: Titus Maccius Plautuse surma 2200. aastapäev

Kirjeldus: mündil on kahte Vana-Kreeka uuema komöödia tegelast – noort naist ja orja – kujutavad teatrimaskid II sajandi mosaiigilt (Rooma Kapitooliumi muuseumidest). Maskide kohal on poolkaarena Rooma teatri põhiplaan ja Itaalia Vabariigi tähis RI, maskidest vasakul täht R ja paremal kujunduse autori Luciana De Simoni initsiaalid LDS. Maskide all paiknevad aastaarvud 184 A.C. ja 2016 ning viimaste all nimi „PLAUTO”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1,5 miljonit münti

Emissiooni aeg: märts 2016.

Belgia

Motiiv: olümpiamängud

Kirjeldus: mündi keskel on üksteise all kujutatud stiliseeritud inimkuju, viis olümpiarõngast ja kiri „TEAM BELGIUM”. Mündi vasakul poolel on aastaarv 2016. Mündi paremal poolel on Belgia tähis BE, mis paikneb Brüsseli rahapaja tunnuse (peaingel Miikaeli kiivriga pea) ja rahapaja juhataja tunnuse vahel. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 375 000 münti

Emissiooni aeg: märts 2016.

Slovakkia

Motiiv: Slovakkia esimene eesistumine Euroopa Liidu Nõukogus

Kirjeldus: kujunduse keskmes on esiplaanil Slovaki Vabariigi vapp, mille taustaks on kaarjad lehvikukujulised keskele koonduvad jooned. See motiiv sümboliseerib Slovaki Vabariigi positsiooni ja olulisust Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ajal. Vapist paremal on aastaarv 2016. Mündi siseringi ümber on riigi nimi „SLOVENSKO” (Slovakkia) ja graveeritud tekst „PREDSEDNÍCTVO SR V RADE EÚ” (Slovakkia eesistumine ELi nõukogus), mis on teineteisest eraldatud graafiliste sümbolitega. Motiivi alumises osas on Kremnica rahapaja (Mincovňa Kremnica) tunnus, mille moodustavad kahe matriitsi vahele paigutatud tähed MK, ning mündi rahvusliku külje kujundaja Vladimír Pavlica stiliseeritud initsiaalid VP. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 miljon münti

Emissiooni aeg: märts 2016.

Luksemburg

Motiiv: suurhertsoginna Charlotte’i nimelise silla 50. aastapäev

Kirjeldus: mündil on kujutatud suurhertsoginna Charlotte’i nimeline sild, mis on peamine ühendustee Luxembourgi kesklinna ja Kirchbergi linnaosa vahel, kus asuvad Euroopa Liidu institutsioonid. Silla kujutisel on prantsuskeelne tekst „Pont Grande-Duchesse Charlotte” (suurhertsoginna Charlotte’i nimeline sild) ja selle all aastaarv 1966. Silla kohal on Luksemburgi suurhertsogi Henri portree ja viimasest vasakul käibelelaskmise aasta 2016. Silla kujutise all on käibelelaskva riigi nimi „LUXEMBOURG”. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 1 miljon münti

Emissiooni aeg: 2016. aasta esimene kvartal.

Saksamaa

Motiiv: Saksimaa (seeriast „Liidumaad”)

Kirjeldus: mündil on kujutatud vaade Dresdeni maailmakuulsa Zwingeri palee siseõuelt Krooniväravale. Mündi allosas on tekst „SACHSEN” (Saksimaa) ja käibelelaskva riigi kood D, mündi paremas ülemises servas on rahapaja tunnus (täht A, D, F, G või J) ja graveerija tunnus (initsiaalid JT – Jordi Truxa) ning vasakus ülemises servas aastaarv 2016. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 30 miljonit münti

Emissiooni aeg: veebruar 2016.

Hispaania

Motiiv: UNESCO ülemaailmse kultuuri- ja looduspärandi objektid – Segovia

Kirjeldus: mündi esiplaanil on Segovia akvedukt. Siseringi ülaservas on kaarekujuliselt kirjutatud käibelelaskva riigi nimi „ESPAŃA” ning selle all käibelelaskmise aasta 2016. Paremal ülaservas on rahapaja tunnus. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 8 miljonit münti

Emissiooni aeg: veebruar 2016.

Austria

Motiiv: 200 aastat Austria keskpanga asutamisest

Kirjeldus: mündil on kujutatud kaks Rooma mütoloogia jumalat kivist reljeefil Austria keskpanga peahoone sissekäigu kohal: vasakul Merkuur, jumalate käskjalg ning kaupmeeste ja kaubanduse jumal; paremal saatuse- ja edujumalanna Fortuna, keda on kujutatud küllusesarvega. Taustapildil on näha mündi vasakust parema servani ulatuvana keskpanga peahoone. Mündi keskme alumist serva ümbritseb kaunistav riba, mis meenutab Austria riigilipu puna-valge-punast mustrit, kusjuures vertikaalselt viirutatud ala sümboliseerib vapinduses sätestatud reeglite kohaselt punast värvi. Merkuurist vasakul asetsevad aastaarvud 1816 ja 2016 osutavad Austria keskpanga asutamisaastale ja selle kahesajandale aastapäevale. Kuldset värvi keskme äärele on kirjutatud „Republik Österreich” (Austria Vabariik) ja „200 Jahre Oesterreichische Nationalbank” (200 aastat Austria keskpanga asutamisest). Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 16 miljonit münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2016.

Prantsusmaa

Motiiv: 2016. aasta UEFA Euroopa meistrivõistlused

Kirjeldus: alates 1960. aastast korraldatakse iga nelja aasta järel UEFA Euroopa jalgpallimeistrivõistlusi, mida tavapäraselt kutsutakse lihtsalt Euroks. Euro 2016 toimus 10. juunist kuni 10. juulini 2016 Prantsusmaal. Seekordne võistlus oli järjekorras viieteistkümnes. Euroopa jalgpallimeistrivõistlusi korraldab Euroopa Jalgpalliliit ja nendest võtavad osa Euroopa parimad meeskonnad. Võitjale anti üle võistluse idee autori Henri Delaunay karika väiksemõõtmelisem koopia. Mündil on kujutatud Prantsusmaa kontuuri keskel Henri Delaunay karikat koos Pariisi rahapaja kahe tunnusega. Prantsusmaa kontuurist paremal on Prantsusmaa Vabariiki tähistavad tähed RF. Prantsusmaa kontuuri kohal on võistluse nimi „UEFA EURO 2016 France”. Mündi alaosas on kujutatud esiplaanile liikuvat palli. Taustal on esitatud võistlusele omased kujundid. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 10 miljonit münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2016.

Eesti

Motiiv: Eesti male kuulsa suurmeistri Paul Kerese 100. sünniaastapäev

Kirjeldus: mündil on kujutatud Eesti suur maletaja Paul Keres koos mõne malendiga. Üleval vasakul on poolkaares tekst „PAUL KERES”. Selle alla on kirjutatud käibelelaskva riigi nimi „EESTI”, mille all omakorda paikneb käibelelaskmise aasta 2016. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 500 000 münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2016.

Iirimaa

Motiiv: 100 aastat Iirimaal 1916. aastal toimunud lihavõtteülestõusust

Kirjeldus: mündil on kujutatud Dublini peapostkontori hoone ees seisvat Hibernia kuju. Kõnealuse hoone tagasivallutamine 1916. aastal märgib lihavõtteülestõusu algust. Hibernia on Iirimaa sümbol. Hiberniaks kutsuti Iirimaad Vana-Kreekas. Kuju autor on skulptor John Smyth. Kuju peetakse 1916. aasta sündmuste tunnistajaks ning saja aasta jooksul on see näinud oma palge ees rahvuse õitsengut, mille aluseks olevad ideaalid määrati kindlaks 1916. aasta iseseisvusdeklaratsioonis. Hibernia vaatab jätkuvalt tulevikku ning temas ühenduvad riigi minevik, olevik ja tulevik. Mündi siseringi ülaservas on ajaloolise Kellsi raamatu kirjaviisist inspireerituna graveeritud tekst „HIBERNIA”. Päikesekiired peegeldavad selgelt ülestõusu ja iseseisvuse väljakuulutamise ideed, st uue rahvuse/vabariigi koidikut. Kuju ääristavad aastaarvud 1916 ja 2016. Siseringi alumises servas on käibelelaskva riigi nimi „éire” ning selle all käibelelaskmise aasta 2016. Mündi välisringil on kujutatud Euroopa Liidu lipu 12 tähte.

Emissiooni maht: 4,5 miljonit münti

Emissiooni aeg: jaanuar 2016.