Meklēšanas opcijas
Sākums Medijiem Noderīga informācija Pētījumi un publikācijas Statistika Monetārā politika Euro Maksājumi un tirgi Karjera
Ierosinājumi
Šķirošanas kritērijs

2 euro piemiņas monētas – 2016. gads

Monētu apraksti šajā lapā pārpublicēti no "Eiropas Savienības Oficiālā Vēstneša", tāpēc var nedaudz atšķirties no citiem šajā interneta vietnē publicētajiem materiāliem.

Grieķija

Motīvs: Arkādija klostera nodedzināšanas 150. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlots Arkādija klosteris. Monētas centrā izvietots uzraksts "ARKĀDIJA KLOSTERIS" un monētas kreisajā pusē gar iekšējās daļas malu – "GRIEĶIJAS REPUBLIKA" grieķu valodā. Augšā labajā pusē redzams emisijas gads "2016", bet zem uzraksta monētas vidū – palmete (Grieķijas naudas kaltuves zīme). Apakšā labajā pusē izvietota mākslinieka Georga Stamatopula (George Stamatopoulos) monogramma. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: ne vairāk kā 750 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada decembris

Grieķija

Motīvs: Dimitra Mitropula 120. dzimšanas diena

Apraksts. Uz monētas attēlots Dimitra Mitropula (Dimitri Mitropoulos) portrets uz nošu fona. Gar monētas iekšējo malu izvietots uzraksts "DIMITRA MITROPULA 120. DZIMŠANAS DIENA" un "GRIEĶIJAS REPUBLIKA" grieķu valodā. Augšā kreisajā pusē redzams emisijas gads "2016" un palmete (Grieķijas naudas kaltuves zīme). Apakšā labajā pusē izvietota mākslinieka Georga Stamatopula (George Stamatopoulos) monogramma. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: ne vairāk kā 750 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada decembris

Andora

Motīvs: Andoras radio un televīzijas 25. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlots mikrofons un antena, ko ieskauj vairākas lokveida līnijas ar uzrakstu "25è ANIVERSARI DE RÀDIO I TELEVISIÓ D’ANDORRA", emisijas gadu "2016" un emisijas valsts nosaukumu "ANDORRA". Monēta izgatavota, pieminot Andoras sabiedrisko plašsaziņas līdzekļu izveides 25. gadadienu, kad raidīt sāka Andoras sabiedriskais radio un televīzija. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 85 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada decembris

Andora

Motīvs: 1866. gada Jaunās reformas 150. gadadiena

Apraksts. Uz monētas redzama Casa de la Vall (Andoras parlamenta ēkas) galvenā zāle un uzraksts "50 ANYS DE LA NOVA REFORMA DE 1866", emisijas gads "2016" un emisijas valsts nosaukums "ANDORRA". Monēta izgatavota, pieminot Jaunās reformas dekrēta 150. gadadienu – vienu no svarīgākajiem notikumiem Andoras un Consell General (Andoras parlamenta) vēsturē, kas atspoguļo Andoras Firstistes sociālās un politiskās pārmaiņas. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 85 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada decembris

Malta

Motīvs: Maltas labdarības fonda loma sabiedrībā

Apraksts. Šī monēta izgatavota, lai pieminētu Maltas labdarības fonda lomu sabiedrībā, īstenojot programmu vidusskolēniem "Bērni solidarizējas". Šī programma nosaka bērnu sociālo lomu piecās dažādās jomās. Pirmās jomas nosaukums ir "Solidaritāte mīlestībā". Monētas dizaina autore vidusskolniece Sāra Sīlija (Sarah Cilia) tēmas atveidei izmantojusi divas rokas, kas sakļautas sirds formā, kuras iekšienē redzams Maltas karogs. Monētas apakšējā daļā redzams uzraksts "MALTA 2016". Divas stilizētas cilvēku figūras attēlotas uz kreisās plaukstas locītavas un divas – uz labās. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 380 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada novembris

Latvija

Motīvs: Vidzeme

Apraksts. Uz monētas attēlots Latvijas vēsturiskā reģiona – Vidzemes – ģerbonis. Augšā redzams emitentvalsts nosaukums "LATVIJA", un apakšā – uzraksts "VIDZEME". Labajā pusē – emisijas gads "2016". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 030 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada novembris

Francija

Motīvs: Fransuā Miterāns

Apraksts. Uz monētas profilā attēlots pārdomās ieslīdzis Fransuā Miterāns (François Mitterrand). Blakus izvietots viņa personīgais simbols – ozola un olīvkoka apvienojums. Virs portreta redzami gadskaitļi, kas norāda viņa dzimšanas 100. gadadienu ("1916" un "2016"), un viņa vārds. Apakšā izvietota emitentvalsts norāde "RF". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 10 milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada oktobris

Vatikāns

Motīvs: žlsirdības svētki

Apraksts. Monētas nacionālajā pusē attēlots Svētais Mārtiņš no Tūras, kurš ar savu apmetni apsedz nabadzīgu vīru. Attēlu puslokā ieskauj uzraksts "GIUBILEO DELLA MISERICORDIA" kreisajā pusē un "CITTÀ DEL VATICANO" labajā pusē. Labajā pusē redzams arī emisijas gads "2016", un apakšā izvietota monētu kaltuves zīme "R" un mākslinieka vārds "M. CRISCIOTTI". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 105 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada oktobris

Somija

Motīvs: 100 gadi kopš filozofa Georga Henrika fon Vrigta (Georg Henrik von Wright) dzimšanas

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēlota antīka doriskā kolonna, tai pa kreisi – ozolzars. Pusaplī no kreisās uz labo pusi izkārtots uzraksts "GEORG HENRIK VON WRIGHT", un augšā pa labi – emisijas gads "2016". Augšā pa kreisi redzama emitentvalsts norāde "FI" un naudas kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada oktobris

Sanmarīno

Motīvs: Viljama Šekspīra nāves 400. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlots dzejnieka portrets. Pa labi pusaplī izvietoti gadskaitļi "1616–2016" un emitentvalsts nosaukums "San Marino"; apakšā pa labi redzami mākslinieka iniciāļi "MB". Pa kreisi pusaplī izvietots uzraksts "William Shakespeare"; apakšā pa kreisi monētu kaltuves zīme "R". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 85 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada septembris

Malta

Motīvs: Džgantijas tempļi

Apraksts. Monētas centrā attēloti Džgantijas tempļi, kas atrodas uz Gozo salas. Džgantijas tempļi ir neolīta laikmetā būvēts megalīta komplekss. Tā ir viena no pasaules vecākajām brīvi stāvošajām celtnēm, kā arī viena no vecākajām reliģiskajām celtnēm. Džgantijas tempļi ir būvēti aptuveni 36. gadsimtā pirms mūsu ēras un tie ir senāki par Stounhendžu un Ēģiptes piramīdām. Augšā pa labi ir redzams uzraksts "ĠGANTIJA TEMPLES" un gadskaitļi "3600–3200 BC". Apakšā pa kreisi ir redzams emitentvalsts nosaukums "MALTA" un zem tā – emisijas gads "2016", ko ietver kaltuves meistara zīme un kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 350 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada jūlijs

Portugāle

Motīvs: 50. gadadiena, kopš uzbūvēts pirmais tilts, kas savieno abus Težu upes krastus

Apraksts. Uz monētas attēlots tilts. Augšā labajā pusē ir uzraksts "PORTUGAL". Apakšā labajā pusē cits zem cita redzami uzraksti "PONTE", "25 DE ABRIL", "1966" un "2016". Apakšā pa kreisi atrodas naudas kaltuves zīme "INCM" un apakšā monētas vidusdaļā – dizainera vārds "JOSÉ AURÉLIO". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada jūlijs

Lietuva

Motīvs: baltu kultūra

Apraksts. Uz monētas attēlota dzintara ripa – viens no raksturīgākajiem baltu kultūras simboliem. Ripu rotā krusta ornaments no ieurbtiem punktiem, kas simboliski attēlo pasaules asi. Augšā redzams emitentvalsts nosaukums "LIETUVA", ko ietver naudas kaltuves zīme un emisijas gads "2016". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada maijs

Vatikāns

Motīvs: Vatikāna gvardes 200. gadadiena

Apraksts. Uz monētas nacionālās puses attēlots Vatikāna gvards Svētā Pētera bazilikas priekšā. Augšā pusaplī izvietots uzraksts "CORPO DELLA GENDARMERIA 1816–2016". Apakšā pusaplī lasāms emitentvalsts nosaukums "CITTA’ DEL VATICANO". Naudas kaltuves zīme "R" atrodas pa kreisi no attēla, bet labajā pusē redzams dizainera vārds "D. Longo". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 105 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada jūnijs

Latvija

Motīvs: Latvijas lauksaimniecības nozare

Apraksts. Uz monētas attēlota Latvijas brūnā govs, kas ir viens no Latvijas piensaimniecības simboliem gan folklorā, gan dzīvē. Zem attēla kreisajā pusē redzams emisijas gads "2016" un monētas iekšējās daļas apakšā izvietots emitentvalsts nosaukums "LATVIJA". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 010 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada jūnijs

Monako

Motīvs: 150. gadadiena, kopš Kārlis III dibinājis Montekarlo

Apraksts. Uz monētas attēlots Kārlis III uz Montekarlo fona. Augšā emitentvalsts nosaukums "MONACO", ko no abām pusēm ietver naudas kaltuves zīme un naudas kaltuves meistara zīme. Apakšā virzienā no kreisās uz labo pusi puslokā izvietots uzraksts "1866 CHARLES III FONDE MONTE CARLO 2016". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 15 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada jūnijs

Slovēnija

Motīvs: Slovēnijas Republikas neatkarības 25. gadadiena

Apraksts. Pāri monētas iekšējās daļas kreisajai pusei stiepjas slīpa līnija. Pa labi no tās monētas augšējā daļā redzams uzraksts "25 ET", bet zem tā uzraksts "REPUBLIKA SLOVENIJA". Zem šiem uzrakstiem ir oriģinālais ar Prešerena roku rakstītais Slovēnijas himnas "Zdravljica dočákat' dan" fragments. Monētas iekšējās daļas apakšā redzams gadskaitlis "2016". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada jūnijs

Beļģija

Motīvs: sarptautiskā bezvēsts pazudušo bērnu diena

Apraksts. Monētas iekšējās daļas centrā attēlota bērna seja, kuru ieskauj uzraksti "MISSING-DISPARUVERMIST", "WWW.CHILDFOCUS.BE" un valsts nosaukums trīs valodās "BELGIQUE-BELGIE-BELGIEN", kam seko gadskaitlis "2016". Briseles monētu kaltuves zīme – erceņģeļa Miķeļa galva ar ķiveri – un monētu kaltuves vadītāja zīme atrodas attiecīgi pa kreisi un pa labi no sejas. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 020 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada maijs

Somija

Motīvs: somu rakstnieks un dzejnieks Eino Leino (Eino Leino)

Apraksts. Monētas iekšējā daļā attēlotas liesmas un uz augšu pa labi vērsts trijžuburis. Pusaplī pa labi izvietots uzraksts "EINO LEINO" un emisijas gads "2016". Apakšā pa kreisi redzama emitentvalsts norāde "FI" un naudas kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada aprīlis

Sanmarīno

Motīvs: Donatello nāves 550. gadadiena

Apraksts. Uz monētas priekšplānā pa kreisi redzams Dāvida portrets – Donatello veidotās bronzas skulptūras detaļa. Augšā vidū redzama naudas kaltuves zīme "R", pa labi – emitentvalsts nosaukums "SAN MARINO", apakšā pa labi – uzraksts "Donatello", gadskaitļi "1466–2016" un centrā – mākslinieka iniciāļi "MB". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 85 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada aprīlis

Portugāle

Motīvs: Portugāles komandas dalība 2016. gada olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro

Apraksts. Uz monētas redzams attēls, kura pamatā ir labi zināmais autores Žoanas Vaskonselosas (Joanna Vasconcelos) mākslas darbs "Vianas sirds", ko iedvesmojuši tradicionālie juvelierizstrādājumi no Portugāles ziemeļu daļas (Viana du Kasteļu pilsētas apkaimes). Tas simbolizē Portugāles iedzīvotāju atbalstu valsts komandai olimpiskajās spēlēs. Attiecīgi kreisajā un labajā pusē puslokā izvietoti uzraksti "JOANA VASCONCELOS" un "EQUIPA OLÍMPICA DE PORTUGAL 2016". Monētas apakšējā daļā redzama naudas kaltuves zīme "INCM". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 650 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada marts

Itālija

Motīvs: Donatello nāves 550. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlota Donatello Dāvida galva (detaļa no bronzas skulptūras, kas atrodas Bargello Nacionālajā muzejā Florencē). Kreisajā pusē redzama Itālijas Republikas monogramma "RI", apakšā divās rindās izvietoti gadskaitļi "1466" un "2016". Labajā pusē izvietoti autores Klaudijas Momoni (Claudia Momoni) iniciāļi "C.M.", apakšā – uzraksts "DONATELLO". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1.5 milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada marts

Itālija

Motīvs: Tita Maksija Plauta nāves 2200. gadadiena

Apraksts. Uz monētas redzamas teātra maskas, kas simbolizē divus agrīnās komēdijas tēlus – jaunu sievieti un vergu, kas attēloti 2. gs. p.m.ē. mozaīkā (Kapitolija muzeji, Roma); tās ieskauj romiešu teātra plāna attēls un Itālijas Republikas monogramma "RI"; kreisajā pusē redzams burts "R" un labajā pusē – autores Lučānas De Simoni (Luciana De Simoni) iniciāļi "LDS"; apakšdaļā redzami gadskaitļi "184 A. C.", "2016", kā arī uzraksts "PLAUTO". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1. milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada marts

Beļģija

Motīvs: Olimpiskās spēles

Apraksts. Monētas iekšējā daļā no augšas uz leju attēlota stilizēta cilvēka figūra, pieci olimpiskie apļi un vārdi "TEAM BELGIUM". Monētas kreisajā pusē redzams gadskaitlis "2016". Monētas labajā pusē valsts apzīmējums "BE" atrodas starp Briseles naudas kaltuves zīmi – erceņģeļa Miķeļa galvu ar ķiveri – un naudas kaltuves meistara signatūras zīmi. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 375 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada marts

Slovākija

Motīvs: Slovākijas pirmā prezidentūra Eiropas Savienības Padomē

Apraksts. Monētas vidū redzams galvenais dizaina elements – Slovākijas Republikas ģerbonis – uz fona, ko veido dinamiskas līnijas, kuras tiecas uz centru un simbolizē Slovākijas Republikas statusu un nozīmi tās prezidentūras laikā Eiropas Savienības Padomē. Pa labi no ģerboņa izvietots gadskaitlis "2016". Gar monētas iekšējās daļas malu izvietots valsts nosaukums "SLOVENSKO" (Slovākija) un uzraksts "PREDSEDNÍCTVO SR V RADE EÚ" (Slovākijas prezidentūra ES Padomē). Tos atdala grafiski simboli. Kompozīcijas apakšdaļā redzama Kremnicas naudas kaltuves zīme, ko veido burti "MK" starp divām matricēm, un monētas nacionālās puses dizaina autora Vladimira Pavlicas (Vladimír Pavlica) iniciāļi "VP". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada marts

Luksemburga

Motīvs: Lielhercogienes Šarlotes tilta 50. gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlots Lielhercogienes Šarlotes tilts, kas ir galvenais savienojošais infrastruktūras objekts starp Luksemburgas pilsētas centru un Kiršbergas pilsētas rajonu, kurā atrodas Eiropas Savienības iestādes. Uz tilta attēla redzams tilta nosaukums franču valodā "Pont Grande-Duchesse Charlotte" un zem tā – gadskaitlis "1966". Monētas augšdaļā attēlots Luksemburgas Lielhercogs Anrī, pa kreisi no viņa redzams emisijas gads "2016". Apakšā izvietots emitentvalsts nosaukums "LUXEMBOURG". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 1 milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada 1. ceturksnis

Vācija

Motīvs: Saksija no sērijas "Federālās zemes"

Apraksts. Uz monētas attēlots skats, kas paveras no Drēzdenes pasaulslavenās Cvingera pils iekšpagalma uz Kroņa vārtiem. Monētas apakšdaļā redzams nosaukums "SACHSEN" (Saksija) un emitentvalsts kods "D"; iekšējās daļas augšējā labajā pusē atrodas attiecīgās naudas kaltuves zīme ("A", "D", "F", "G" vai "J") un graviera Hordi Truksas (Jordi Truxa) zīme – iniciāļi "JT", bet augšējā kreisajā pusē – gadskaitlis "2016". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 30 milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada februāris

Spānija

Motīvs: UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas – Segovija

Apraksts. Uz monētas priekšplānā attēlots Segovijas akvedukts. Monētas iekšējā daļā augšā atbilstoši monētas formai puslokā izvietots emitentvalsts nosaukums "ESPAÑA" un zem tā – emisijas gads "2016". Augšējā labajā pusē atrodas naudas kaltuves zīme. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 8 milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada februāris

Austrija

Motīvs: Oesterreichische Nationalbank 200 gadu jubileja

Apraksts. Uz monētas attēlotas divas romiešu mitoloģijas dievības, kuru reljefā veidotās figūras redzamas pie Oesterreichische Nationalbank galvenās ēkas ieejas. Pa kreisi atrodas dievu vēstnesis un tirgoņu un tirdzniecības dievs Merkurs, pa labi – likteņa un veiksmes dieviete Fortūna ar pārpilnības ragu. Fonā redzams Oesterreichische Nationalbank galvenās ēkas attēls, kas aizņem visu monētas centrālo daļu. Gar monētas centrālās daļas apakšējo malu attēlota ornamentāla josla, kas atgādina Austrijas sarkanbaltsarkano karogu; saskaņā ar heraldikas noteikumiem iegravētais vertikālais svītrinājums simbolizē sarkano krāsu. Gadskaitļi "1816" un "2016" pa kreisi no Merkura apzīmē Oesterreichische Nationalbank dibināšanas gadu un tās divsimt gadu jubileju. Gar monētas zeltītās centrālās daļas malām izvietoti uzraksti "Republik Österreich" (Austrijas Republika) un "200 Jahre Österreichische Nationalbank" (Austrijas Valsts bankai – 200 gadu). Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 16 milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada janvāris

Francija

Motīvs: 2016. gada Eiropas čempionāts futbolā

Apraksts. UEFA Eiropas čempionāts futbolā, kas kopš 1960. gada tiek rīkots reizi četros gados, notika Francijā no 2016. gada 10. jūnija līdz 10. jūlijam. 2016. gadā notika 15. Eiropas čempionāts futbolā. To rīkoja Eiropas Futbola asociāciju savienība, un tajā piedalījās Eiropas labākās vīriešu futbola komandas. Čempionāta uzvarētāji ieguva čempionāta dibinātāja Anrī Delonē (Henri Delaunay) kausa samazinātu versiju. Uz monētas redzams Anrī Delonē kauss Francijas kartes kontūras centrā, kā arī attēlotas abas Parīzes naudas kaltuves zīmes. Francijas kartes labajā pusē burti RF norāda uz Francijas Republiku, bet virs tiem izvietots čempionāta nosaukums "UEFA EURO 2016 France". Zem kartes priekšplānā redzama futbola bumba. Attēls un uzraksti atveidoti uz fona, ko veido sacensības atspoguļojoši grafiski elementi. Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 10 milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada janvāris

Igaunija

Motīvs: slavenā Igaunijas šaha lielmeistara Paula Keresa (Paul Keres) 100 gadu jubileja

Apraksts. Uz monētas attēlots izcilā Igaunijas šahista Paula Keresa portrets kopā ar dažām šaha figūrām. Augšdaļā puslokā izvietots uzraksts "PAUL KERES", tieši zem tā – emitentvalsts nosaukums "EESTI", bet apakšējā līnijā redzams emisijas gads "2016". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 500 000 monētu

Emisijas datums: 2016. gada janvāris

Īrija

Motīvs: Īrijā notikušās 1916. gada Lieldienu sacelšanās simtā gadadiena

Apraksts. Uz monētas attēlota Hibernijas statuja, kas atrodas uz galvenās pasta ēkas, kuras ieņemšana 1916. gadā iezīmēja Lieldienu sacelšanās sākumu. Hibernijas statuja ir Īrijas simbols. Viņas vārds cēlies no sengrieķu valodas, kurā šādi tika apzīmēta Īrija, un statuju radījis tēlnieks Džons Smits (John Smyth). Hibernija tiek uzskatīta par 1916. gada notikumu liecinieci, un simts gadu garumā viņa vērojusi, kā nācija viņas priekšā uzplaukst, balstoties uz Neatkarības deklarācijā izklāstītajiem ideāliem. Viņa turpina raudzīties nākotnē un ir valsts pagātnes, šodienas un nākotnes simbols. Monētas iekšējās daļas augšmalā izvietots uzraksts "HIBERNIA" rokrakstā, kurā atspoguļojas vēsturiskās Kelsas grāmatas ietekme. Saules stari uzskatāmi atspoguļo sacelšanās un Neatkarības deklarācijas būtību, proti, jaunās nācijas un republikas pirmsākumu. Statujas attēlu ietver gadskaitļi "1916" un "2016". Monētas iekšējās daļas apakšā redzams emitentvalsts nosaukums "éire" un zem tā – emisijas gads "2016". Monētas ārējā gredzenā izvietotas 12 Eiropas Savienības zvaigznes.

Emisijas apjoms: 4.5 milj. monētu

Emisijas datums: 2016. gada janvāris